Polska Sports Świat Wiadomości

Polska łyżwiarka Natalia Maliszewska nie będzie mogła wziąć udziału w igrzyskach olimpijskich w Pekinie z powodu pozytywnego wyniku na koronawirusa

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak zawiadamia portal pch24.pl Natalia Maliszewska otrzymała kolejny pozytywny wynik testu na koronawirusa. Oznacza to, że Polka nie wystartuje na igrzyskach olimpijskich w Pekinie w swoim koronnym dystansie 500 m.

W czwartek Natalia Maliszewska otrzymała pozytywny wynik testu na COVID-19, jednak decydujący miał kolejny test kilkanaście godzin później. Niestety, w piątek okazało się, że jego wynik także jest pozytywny, co oznacza przedłużenie izolacji polskiej łyżwiarki, co oznacza, że Natalia Maliszewska nie wystąpi w sobotnich kwalifikacjach na 500 m, czyli na dystansie, na którym radzi sobie zdecydowanie najlepiej.

W czwartek Polka uzyskała negatywny wynik testu, co przyniosło jej nadzieję. Do startu w zawodach potrzebne są dwa negatywne wyniki z rzędu. Teraz wiemy już, że najpewniej nie uda jej się już ich uzyskać.

Polska łyżwiarka dalej może wystąpić w rywalizacji na 1000 m i na 1500 m, jednak jej nieobecność w wyścigu na 500 m to poważne osłabienie polskich szans medalowych. O ile nagle nie zostaną złagodzone przepisy funkcjonujące na igrzyskach w Pekinie, to Maliszewska nie będzie mogła wystąpić w swoim ulubionym dystansie.

Natalia Maliszewska jest wicemistrzynią świata i mistrzynią Europy w rywalizacji na 500 m.

W opinii Macieja Pawlickiego Polka „została uwięziona z powodu pozytywnego testu C19” a Igrzyska „będą mega oszustwem nowego totalitaryzmu”.

Źródło: pch24.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!