Świat Wiadomości

Okazuje się, że kara za “myślozbrodnię” może być łagodna pod warunkiem, że nie jest się białym

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
Jak informuje portal nczas.com niedawno telewizja ABC News na dwa tygodnie zawiesiła amerykańską aktorkę Whoopi Goldberg w roli prowadzącej program „The View” w ramach kary za jej słowa o Holokauście. Sprawę skomentowała Gina Carano, aktorka i zawodniczka MMA, która została zwolniona przez Disneya za jej poglądy dot. ruchów Black Lives Matters, LGBT+ i reżimu covidowego.

W programie „The View” (ang. „pogląd”) rozmawiano m.in. o decyzji Kuratorium Oświaty w hrabstwie McMinn w stanie Tennessee. Usunięto tam z listy lektur obowiązkowych dla 8-klasistów dotykającą m.in. kwestii holokaustu opowieść graficzną „Maus”. Przyczyną miał być „szorstki, niestosowny język” oraz rysunek nagiej kobiety.

Gdy show zaczęło iść w stronę oskarżania białych za zbrodnię Holokaustu, to Whoopi Goldberg przypomniała, że przecież zarówno Niemcy, jak i ich ofiary, byli biali. Dodała, że „Holokaust nie jest związany z rasą”.

Nie spodobało się to „policji myśli” i Goldberg została ukarana przez włodarzy stacji zawieszeniem.

Sprawę skomentowała Gina Carano, aktorka, która dała się poznać jako przeciwniczka lewicowej propagandy w przemyśle rozrywkowym. Carano za swojej niepoprawne politycznie poglądy została zwolniona z dużej produkcji Disneya osadzonej w świecie Gwiezdnych Wojen.

Obecnie Carano nie istnieje dla mainstreamowych wytwórni filmowych w Hollywood, choć przed „skandalem” widzowie i krytycy się nią zachwycali.

Aktorka stwierdziła, że wobec Goldberg zastosowano taryfę ulgową.

– Dwa tygodnie na spowolnienie podwójnych standardów – napisała, odnosząc się do dwóch tygodni, przez które Goldberg nie będzie mogła pokazywać się w telewizji.

Aktorka zauważyła również, że gdy ona była krytykowana za nieprawomyślne słowa o Żydach, to właśnie Żyd stanął po jej stronie.

– Chcę przesłać błogosławieństwo i miłość społeczności żydowskiej. ❤️ Kiedy zostałam obsmarowana, odwołana i niezrozumiana, to był właśnie Żyd – Ben Shapiro – wyciągnął do mnie rękę i zapytał, czy chciałabym o tym porozmawiać – przypomniała.

Źródło: nczas.com

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!