Wiadomości

Polska i Ukraina uzgodniły nowy pakiet pomocy wojskowej

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Ukraina kupi od Polski 150 polskich transporterów opancerzonych Rosomak.

Polska i Ukraina uzgodniły nowy pakiet pomocy wojskowej, który obejmie transportery opancerzone, systemy obrony przeciwlotniczej, samobieżne moździerze i inną broń poinformował prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski na konferencji prasowej w Warszawie z udziałem premiera RP Mateusza Morawieckiego.

„Uzgodniony pakiet obronny jest teraz bardzo potrzebny naszym żołnierzom. Dziś podpisujemy dokument dotyczący dostaw polskich transporterów opancerzonych Rosomak, moździerzy samobieżnych Rak, systemów obrony przeciwlotniczej, w szczególności bardzo skutecznych PPZR Piorun, MiG-ów i innej broni, której tak bardzo potrzebujemy” – powiedział Zełenski. Zaznaczył, że chodzi nie tylko o wsparcie, ale także o współpracę dwustronną, w szczególności w formie zakupów. Zdaniem Zełenskiego wzmacnia to potencjał obronny zarówno Ukrainy, jak i Polski.

Wcześniej informowano, że Polska i Ukraina podpisały memorandum o współpracy przy odbudowie Ukrainy oraz porozumienie o współpracy w zakresie wspólnej produkcji amunicji czołgowej kalibru 125 mm. Wiadomo również, że Ukraina kupi od Polski 150 polskich transporterów opancerzonych Rosomak.

Czytaj też:

Prezydent Duda: Jesteśmy gotowi przekazać Ukrainie kolejne samoloty MiG-29

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!