Gospodarka Wiadomości

Polska Grupa Energetyczna przejmie elektrociepłownie od francuskiego państwa

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak podaje portal wolnosc24.pl  powołując się na artykuł, który ukazał się w gazecie  “Nasz Dziennik”Polska Grupa Energetyczna przejmie elektrociepłownie należące do tej pory do francuskiej EDF, a działające w naszym kraju.

„Z sukcesem zakończono rozmowy w sprawie powrotu w polskie ręce kolejnych aktywów. Kontrolowana przez Skarb Państwa Polska Grupa Energetyczna odkupi aktywa należące do tej pory do EDF Polska” – czytamy .

Przejęte będą m.in. elektrociepłownie i sieci ciepłownicze w polskich aglomeracjach. W ocenie ministra energii, Krzysztofa Tchórzewskiego, którego wypowiedź cytuje „Nasz Dziennik”, transakcja „jest korzystna dla całego sektora elektroenergetycznego. Wpłynie zarówno na poprawę bezpieczeństwa energetycznego kraju, jak i na pewność dostaw do końcowych odbiorców”.

Wartość całej transakcji sięga 4,5 mld zł. Umowa dotyczy przejęcia przez Polską Grupę energetyczną elektrociepłowni w Gdyni, Gdańsku, Krakowie i Toruniu, sieci ciepłowniczej w Toruniu, elektrowni Rybnik oraz notowanej na warszawskiej giełdzie spółki Kogeneracja – podsumowuje „Nasz Dziennik”. (PAP)

Źródło: wolnosc24.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!