Wiadomości

Polska gospodarzem Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej U-20 w 2019 roku

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Decyzją Międzynarodowej Federacji Piłkarskiej przyznano Polsce organizację finałów Mistrzostwa Świata FIFA U-20 World Cup, które odbędą się w 2019 roku.

– Jesteśmy bardzo uradowani decyzją FIFA – powiedział portalowi Łączy Nas Piłka prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, Zbigniew Boniek.

– To dowód wielkiego zaufania, jakim obdarzyła nas największa organizacja futbolu na świecie. Jesteśmy dla całej społeczności piłkarskiej na naszym globie wiarygodnym i sprawdzonym partnerem. Po zorganizowanych przez nas finałach UEFA Euro 2012, UEFA EURO U21 Polska 2017, finale Ligi Europy w 2015 roku czas na kolejny sprawdzian, któremu jako federacja i kraj podołamy. Tym bardziej, że finały te od będą się w roku stulecia powstania Polskiego Związku Piłki Nożnej – dodał prezes Zbigniew Boniek.

Sekretarz generalny PZPN Maciej Sawicki podkreślił z kolei wyjątkową umiejętność polskiej federacji w pozyskiwaniu futbolowych imprez najwyższej rangi:

– Dziś, dzięki perfekcyjnie przygotowanej aplikacji oraz zaangażowaniu wielu ludzi, po raz kolejny możemy być dumni z faktu, że Polska będzie gospodarzem tak prestiżowej imprezy, jaką są Mistrzostwa Świata do lat 20. Dla PZPN ten turniej będzie kolejną świetną okazją do popularyzacji i rozwoju piłki nożnej w naszym kraju.

/Łączy nas piłka/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!