Wiadomości

Polscy pracownicy “Opla” zostali wyrzuceni z hotelu, a ich rzeczy zapakowano do worków na śmieci

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak informuje portal TVP Info, oddelegowani do Niemiec pracownicy z zakładów Opla w Gliwicach zostali w poniedziałek wyrzuceni z hotelu, w którym na czas delegacji byli zakwaterowani. Polakom skończyła się umowa na kwaterunek, który miał być zapewniony przez ich pracodawcę. Według Opel Polska pracownicy nie zostali wcześniej powiadomieni, że mogą zostać usunięci z hotelu. Teraz Polacy zapowiadają zbiorowy pozew.

– To było 30 osób, z których część była wówczas w pracy w zakładach Opla w Ruesselsheim, a część w hotelu w Niedernhausen. Pracownicy, którzy przebywali w pokojach, musieli spakować się i wyjść. Rzeczy tych, którzy byli wówczas w pracy, zostały wrzucone przez obsługę hotelu do worków na śmieci. To były ubrania, rzeczy osobiste, laurki od dzieci – wrzucone do jednego worka razem z ogórkami kiszonymi i konserwami – mówi w rozmowie z portalem tvp.info Mariusz Król z NSZZ „Solidarność” Opel Manufacturing Poland.

– Polscy pracownicy są zbulwersowani. Już teraz zapowiadają, że złożą zbiorowe pozwy – powiedział Król. Jak wskazał, w całej sytuacji był również przypadek, gdzie jednemu z pracowników zginęło 3 tys. euro, inny zaś nie mógł znaleźć leków, w konsekwencji czego zabrała go karetka pogotowia.

Więcej:
https://www.tvp.info/37658990/polacy-pracujacy-w-niemczech-wyrzuceni-z-hotelu-zbulwersowani-zloza-zbiorowy-pozew

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!