Wiadomości

Północnokoreańska rakieta balistyczna spadła na japońskie wody terytorialne

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Korea Północna przeprowadziła w środę nad ranem czasu miejscowego test rakiet balistycznych krótkiego zasięgu – poinformowały źródła południowokoreańskie oraz rząd Japonii. Jeden z pocisków spadł do morza w japońskiej wyłącznej strefie ekonomicznej. Powołując się na źródła w Seulu agencja Reutera poinformowała, że rakiety mogły zostać wystrzelone z okrętu podwodnego.

O teście rakietowym najpierw powiadomiło Kolegium Połączonych Szefów Sztabów Korei Płd. Według jego informacji pociski zostały wystrzelone z okolic miasta Wonsan w południowo–wschodniej prowincji Kangwon i skierowane na Morze Japońskie.

Japońska straż przybrzeżna podała, że okręty marynarki wojennej Japonii zostały postawione w stan gotowości bojowej. Rzecznik rządu Yoshihide Suga uściślił, że zidentyfikowane zostały dwa pociski wystrzelone w odstępie kilku minut, a pierwszy z nich spadł do morza w japońskiej wyłącznej strefie ekonomicznej.

Premier Japonii Shinzo Abe surowo potępił wystrzelenie rakiet przez Pjongjang. Podkreślił, że socjalistyczny reżim po raz kolejny łamie rezolucje ONZ.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!