Telewizja internetowa Wiadomości

Komu w „drużynie dobrej zmiany” nie odpowiada idea Wielkiej Polski i patriotyzm Polaków z Wileńszczyzny?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Gościem „Polskiego punktu widzenia” w TV Trwam Waldemar Tomaszewski, europoseł, przewodniczący Akcji Wyborczej Polaków na Litwie – Związek Chrześcijańskich Rodzin, który odniósł się do zarzutów, jakie niektórzy politycy PiS z marszałkiem senatu Stanisławem Karczewskim na czele oraz Fundacja „Pomoc Polakom na Wschodzie” wysuwają w ostatnim czasie wobec Związku Polaków na Litwie i jej przewodniczącego Michała Mackiewicza.

Waldemar Tomaszewski stwierdził, iż Michał Mackiewicz jest osobą uczciwą i bezinteresowną. Przykładowo, przez 10 lat wydawał „Magazyn Wileński” we własnym mieszkaniu beż żadnych dotacji, po czym dodał, iż „wielka polskość i wielki patriotyzm Polaków poza granicami swojego kraju nie wszystkim się podoba”. Podkreślił, że inne wspólnoty polskie na świecie, za wyjątkiem Polonii amerykańskiej, nie mają takiej siły, jak na Litwie.

Mimo to – jak zaznaczył Tomaszewski – rodzi się wiele pytań, np. „dlaczego 25 mln zł idzie na telewizję Biełsat, która w języku białoruskim rusyfikuje tamtejszych Polaków? A dlaczego na Litwie wciąż nie mamy polskiej telewizji?” – pytał europoseł w TV Trwam. Obecnie dyrektorem Biełsat TV jest Agnieszka Romaszewska-Guzy – córka Zofii Romaszewskiej.

Zachęcamy do wysłuchania całej audycji:

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!