Wiadomości

Polityk wspierana przez Billa Gatesa wzywa Kościół anglikański do błogosławienia “małżeństw homoseksualnych”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Minister brytyjskiego rządu Penny Mordaunt wezwała Kościół anglikański do błogosławienia “małżeństw” par tej samej płci w bezprecedensowym akcie ingerencji w sprawy kościelne ze strony urzędnika państwowego Wielkiej Brytanii.

Mordaunt, która zasiada w Izbie Gmin, wezwała Kościół anglikański – na czele którego stoi król Karol III – do uznania małżeństw osób tej samej płci przed głosowaniem w tej sprawie wśród biskupów kościoła. Mordaunt skierowała swoje żądania do biskupa Portsmouth, ks. dr Jonathana Frosta, publikując list do biskupa na Twitterze.

„Chcę, aby wszyscy moi wyborcy i inni mieli prawo do zawarcia związku małżeńskiego w ich lokalnej parafii w Anglii” — stwierdziłą Mordaunt i dodała: „Minęło już trochę czasu, odkąd Parlament uchwalił przepisy dotyczące związków partnerskich, a następnie – małżeństwo osób tej samej płci. Od tego czasu zarówno Kościół Episkopalny w Szkocji, jak i Kościół Szkocji zgodziły się błogosławić małżeństwa osób tej samej płci, a Kościół w Walii planuje zrobić to wkrótce”.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!