Wiadomości

Paweł Kukiz rejestruje nową partię polityczną! “Przygotowujemy wniosek”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

„Rzeczpospolita” informuje, że rockman i polityk Paweł Kukiz formalnie rejestruje nowe ugrupowanie polityczne. Po co? Aby mieć dostęp do pieniędzy z budżetu po kolejnych wyborach parlamentarnych.

Kukiz‘15 – tak będzie nazywać się nowa partia na polskiej scenie politycznej. Tworzy ją środowisko skupione wobec Pawła Kukiza – informuje dziennik. – Przygotowujemy wniosek o rejestrację. Z całej Polski spływają już listy z podpisami i planujemy, że podczas najbliższego posiedzenia Sejmu, gdy do Warszawy przyjadą nasi działacze, podejmiemy uchwałę o rejestracji partii politycznej — mówi „Rz” poseł Kukiz’15 Jarosław Sachajko.

„Rzeczpospolita” podkreśla, że to już druga partia rockmana. Pierwszą, o nazwie K’15, warszawski Sąd Okręgowy zarejestrował w połowie 2020 r. i wyjaśnia też, po co Pawłowi Kukizowi nowa.

“To efekt problemów, które w czerwcu ubiegłego roku nagłośniła „Rzeczpospolita”. Wyjaśniliśmy, że partia K’15 nie złożyła w terminie sprawozdania finansowego za 2021 r., w związku z czym zostanie wykreślona z rejestru” — pisze gazeta.

wpolityce.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!