Wiadomości

Politycy Solidarnej Polski żądają od Tuska wyjaśnień. To pokłosie odtajnienia zeznań Marcina W.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Donald Tusk jako były premier powinien wyjaśnić Polakom, w jakich okolicznościach były tworzone przepisy o imporcie węgla, o których być może mówił Marcin W.; była to inicjatywa posłów PO i wymaga wyjaśnienia – mówili Jacek Ozdoba i Jan Kanthak z Solidarnej Polski.

Politycy Solidarnej Polski podczas poniedziałkowej konferencji prasowej w Sejmie odnieśli się do artykułu tygodnika „Sieci”, dotyczącego zeznań Marcina W. ws. zmian legislacyjnych z 2014 r. dotyczących importu węgla. – Wymaga to natychmiastowego wyjaśnienia. Donald Tusk jako były premier powinien wyjaśnić Polakom w jakich okolicznościach było tworzone prawo, o którym być może mówił Marcin W. – mówił na konferencji wiceminister klimatu i środowiska Jacek Ozdoba.

Przytoczył też fragment artykułu „Sieci”. – Pan Marcin W. zeznał tak: „Chodzi o zapisy ustawy o imporcie węgla, która powstała według Marka F. pod nasz kontrakt i która mówi, że w Polsce nie będzie można korzystać z węgla o określonej wysokości zasiarczenia” – cytował Ozdoba. Jak dodał, „Marcin W. zeznaje, a kilka miesięcy po zatrzymaniu na agendzie polskiego parlamentu jest ustawa, a w uzasadnieniu pierwsze zdanie dotyczy właśnie zmiany parametrów fizycznych węgla”.

– Dlatego w tej sytuacji Donald Tusk powinien absolutnie wytłumaczyć Polakom, czy nie mamy do czynienia z powtórką z rozrywki, kiedy ustawę pisano pod reklamówkę czy też inną formę przyjmowania środków finansowych. Mówię tu o słynnych już zmianach legislacyjnych „lub czasopisma” – powiedział Ozdoba, nawiązując do nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji z 2002 r.

Wiceminister aktywów państwowych i poseł SP Jan Kanthak podkreślił: „Minęło siedem lat od rządów PO, a brzydki zapach nadal za tymi rządami się ciągnie”.– Ta ustawa była inicjatywą posłów PO i wymaga wyjaśnienia – przekonywał Kanthak.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!