Polska Wiadomości

Politycy Porozumienia Jarosława Gowina udzielili poparcia kandydatowi opozycji na nowego RPO

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak donosi portal medianarodowe.com o godzinie 16:00 minął termin zgłaszania kandydatów na nowego RPO. To już kolejne podejście polskiego parlamentu do tego wyboru. Koalicja Polska – PSL, Koalicja Obywatelska, Lewica, Polska 2050, Porozumienie Jarosława Gowina i Koło Poselskie Polskie Sprawy poparły na to stanowisko prof. Marcina Wiącka. Kandydatką PiS ma być senator Lidia Staroń.

Początkowo kandydatów na nowego RPO miało być więcej. Jednak po tym, jak rekomendowany przez Porozumienie prof. Marek Konopczyński nie zyskał poparcia PiS i zrezygnował, a opozycja uzgodniła wspólnego kandydata, lista zamknęła się na dwóch nazwiskach. Ostatecznie obóz rządzący podzielił się w tej sprawie, bo politycy Porozumienia Jarosława Gowina udzielili poparcia kandydatowi opozycji.

– Jestem zaszczycony, że tak szerokie grono zdecydowało się na wystawienie mojej kandydatury na RPO. Jestem człowiekiem nauki. Od kilkunastu lat pracuję na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Przez wiele lat zajmowałem się prawem konstytucyjnym, teraz zajmuje się prawami człowieka. Ponadto, całe swoje życie poświęciłem na rzecz władzy sądowniczej – powiedział podczas konferencji prasowej prof. Marcin Wiącek.

Źródło: medianarodowe.com

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!