Polska Wiadomości

Policjant został skazany na 1,5 roku więzienia za śmiertelne postrzelenie napastnika

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
Jak donosi portal wp.pl krzysztof O. śmiertelnie postrzelił 22-latka, który chciał uniknąć kontroli w stolicy województwa zachodniopomorskiego. Były funkcjonariusz spędzi najbliższe 1,5 roku w więzieniu, dodatkowo musi zapłacić rodzinie ofiary 30 tys. złotych – orzekł Sąd Okręgowy w Szczecinie.

– Nie istniała bezwzględna racjonalna konieczność użycia broni palnej – stwierdziła sędzia Ewa Borucka. – Nie był to środek bezwzględnie konieczny dla uniknięcia ewentualnego zagrożenia dla zdrowia i życia tego funkcjonariusza – dodała.

Krzysztof O. został wydalony ze służby. Dodatkowo przez 9 lat nie będzie mógł podjąć pracy, w której miałby dostęp do bronił palnej. Prokuratura domagała się ośmiu lat za zabójstwo z zamiarem ewentualnym. Z kolei obrona argumentowała, że były funkcjonariusz miał prawo strzelać i chciała oddalenia sprawy.

Do tragicznego zdarzenia doszło w sierpniu 2016 roku. 22-letni Cezary S. nie zatrzymał się do rutynowej kontroli policyjnej i usiłował potrącić jednego z policjantów. Krzysztof O. zeznał, że najpierw oddał strzał ostrzegawczy. Kierowca seata podjął ucieczkę. Padły kolejne strzały w kierunku samochodu. Jeden z nich okazał się celny. 22-letni kierowca zmarł.

Cezary S. był wcześniej znany policji. Za jazdę pod wpływem alkoholu i środków odurzających odebrano mu prawo jazdy. Dodatkowo w czasie, gdy doszło do tragicznego zdarzenia, mężczyzna powinien przebywać w więzieniu. Wyszedł z niego na przepustkę ze względów zdrowotnych. Interwencja Krzysztofa O. nie miała jednak z tym nic wspólnego, ponieważ 22-latek nie miał statusu osoby poszukiwanej.

Co powiecie na ten temat?

Źródło: wp.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!