Wiadomości

Policjant odpowie za nieumyślne spowodowanie śmierci 21-letniego Adama z Konina

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Po trwającym niemal 3 lata śledztwie, niebawem do sądu skierowany zostanie akt oskarżenia przeciwko policjantowi Sławomirowi L. W listopadzie 2019 r. śmiertelnie postrzelił 21-letniego Adama Czerniejewskiego. Prokuratura postawiła policjantowi zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci chłopaka – informuje Głos Wielkopolski.

Sławomirowi L. przedstawiono zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci 21-latka „na skutek niewłaściwego – niezgodnego z ogólnymi zasadami postępowania z bronią palną – posługiwania się przez policjanta pistoletem służbowym w trakcie pościgu za uciekającym mężczyzną”.

– Z ustaleń śledztwa wynika, że funkcjonariusz policji prowadził pościg z niezabezpieczoną bronią, trzymając palec prawej dłoni w pobliżu języka spustowego. Podczas próby pochwycenia uciekającego podejrzany użył do tego ręki, w której trzymał przeładowany pistolet, kierując broń w stronę 21-latka, na skutek czego doszło do niezamierzonego wystrzału. Pocisk przebił klatkę piersiową Adama C. na wylot w kierunku od tyłu ku przodowi, powodując rozległe obrażenia wewnętrzne i w konsekwencji zgon pokrzywdzonego – mówił prok. Łukasz Bukowiecki z Prokuratury Regionalnej w Łodzi. Sławomir L. nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Jak informuje Maciej Święcichowski z wielkopolskiej policji, Sławomir L. nie został zawieszony w czynnościach służbowych, nadal pracuje w policji.

Adam został postrzelony podczas interwencji na jednym z osiedli w Koninie. Dwóch funkcjonariuszy patrolujących ulice miało zauważyć trójkę dziwnie zachowujących się chłopaków. Wśród nich było dwóch 15-latków i Adam, który na widok zbliżających się policjantów zaczął przed nimi uciekać. Po kilkudziesięciu metrach policjant użył broni i śmiertelnie postrzelił 21-latka.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!