Wiadomości

Policjanci zatrzymali oszusta – „chciał po prostu… dorobić”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Nawet 8 lat pozbawienia wolności grozi 43-letniemu oszustowi z terenu powiatu jaworskiego, który oferował do sprzedaży kostkę brukową i mimo otrzymanych zaliczek, nigdy nie dostarczył towaru kupującym. W związku z przestępczą działalnością podejrzanego, pięć osób straciło w ten sposób swoje oszczędności. Nieuczciwy sprzedawca został zatrzymany przez funkcjonariuszy służby kryminalnej. O dalszym losie mężczyzny zdecyduje teraz sąd.

Wydział Dochodzeniowo – Śledczy jaworskiej komendy prowadził postępowanie dotyczące oszustwa przy zakupie kostki brukowej. Jak wynika z zebranego w sprawie materiału dowodowego, 43-letni mieszkaniec powiatu jaworskiego za każdym razem podawał się za pracownika firmy zajmującej się sprzedażą i układaniem kostki brukowej. Mężczyzna proponował zakup materiału w atrakcyjnej cenie i żądał wpłaty zaliczki na poczet pokrycia kosztów transportu. Osoby zainteresowane kupnem kostki, pomimo przekazania pieniędzy oszustowi, nigdy nie otrzymały zamówionego towaru, a kontakt z 43-letnim przestępcą – urywał się.

Pięć osób z terenu powiatu, w taki właśnie sposób straciło swoje oszczędności. Łącznie oszust wyłudził od mieszkańców blisko tysiąc złotych.

Funkcjonariusze wydziału kryminalnego szybko trafili na ślad przestępcy, a prowadzący postępowanie skrupulatnie gromadził materiał dowodowy, co pozwoliło na sformułowanie łącznie sześciu zarzutów, z czego pięć dotyczyło wyłudzenia pieniędzy przez nieuczciwego 43-latka.

Mężczyzna tłumaczył się, że w ten nielegalny sposób chciał po prostu… dorobić.

Przypominamy, że za tego typu czyny mężczyźnie grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

podkom. Wojciech Jabłoński
Źródło: KPP w Jaworze

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!