Wiadomości

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy ukradli z kościoła drewnianą skrzynkę z pieniędzmi

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Policjanci z Koła zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy ukradli z kościoła drewnianą skrzynkę z pieniędzmi. Sprawcy byli już wcześniej wielokrotnie notowani m.in. za kradzieże sklepowe.

23 lutego br. przed godziną 11:00 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kole został telefonicznie powiadomiony przez księdza świątyni w Osieku Wielkim o kradzieży z kościoła puszki z datkami. Na miejsce natychmiast został skierowany patrol Policji.

Z uzyskanych informacji wynikało, że złodzieje uciekli w kierunku miejscowego cmentarza, dlatego też funkcjonariusze od razu udali się w tamten rejon. Gdy dojechali na miejsce, zauważyli dwie podejrzane osoby, które na ich widok zaczęły zmieniać kierunek ucieczki. Przypuszczenia co do podejrzanych osób okazały się trafne. Dwaj zatrzymani mężczyźni mieli przy sobie pieniądze, które wyjęli wcześniej ze skradzionej w kościele skrzynki.

Policjanci ustalili, że sprawcy po zakończonej mszy świętej weszli do kościoła i wynieśli z niego znajdującą się przy wejściu głównym, drewnianą skrzynkę z datkami. Po oddaleniu się kilkadziesiąt metrów od świątyni, otworzyli puszkę i zabrali z niej wszystkie pieniądze.

Podejrzani mężczyźni to mieszkańcy Koła i gminy Koło w wieku 23 i 21 lat. W chwili zatrzymani obaj byli pijani. Badania stanu trzeźwości wykazały u nich około dwa promile alkoholu. Gdy wytrzeźwieli usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem. Do zarzucanych im czynów przyznali się. Wyjaśnili, że pieniądze ukradli, ponieważ zabrakło im środków na alkohol. Za popełnione przestępstwo grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

/wielkopolska.policja.gov.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!