Wiadomości

Policjanci zatrzymali Czeczeńca podejrzanego o zabójstwo i usiłowanie kolejnego zabójstwa w Niemczech

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Policjanci zatrzymali 24-letniego obywatela Rosji z Republiki Czeczeńskiej podejrzanego o zabójstwo i usiłowanie kolejnego zabójstwa w Bremie w północnych Niemczech – poinformowała Komenda Główna Policji. Mężczyzna był poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania.

Do zatrzymania doszło dzięki współpracy polskich i niemieckich funkcjonariuszy poprzez ENFAST, czyli Europejską Sieć Zespołów Poszukiwań Celowych. Sieć skupia policjantów, którzy ścigają najniebezpieczniejszych przestępców, poszukiwanych Europejskimi Nakazami Aresztowania. Swoje przedstawicielstwo ma również w Polsce.

Na początku listopada zeszłego roku specjalna grupa poszukiwawcza niemieckich policjantów skontaktowała się telefonicznie z Punktem Kontaktowym ENFAST Komendy Głównej Policji. Z informacji, jakie przekazano, wynikało, że 24-letni obywatel Rosji, podejrzany o zabójstwo mężczyzny i próbę zabójstwa kolejnej, ukrywa się na terenie Polski. Sąd w Bremie wydał za nim Europejski Nakaz Aresztowania.

„Efektem współpracy niemieckiej i polskiej policji było ustalenie, że poszukiwany mężczyzna ukrywa się na terenie woj. mazowieckiego. W związku z tą informacją, Punkt Kontaktowy ENFAST w Wydziale Poszukiwań Komendy Głównej Policji zaangażował do sprawy Zespół Poszukiwań Celowych Wydziału Kryminalnego Komendy Stołecznej Policji. Rozpoczęła się intensywna współpraca policjantów Zespołu Poszukiwań Celowych Wydziału Kryminalnego KSP, Punktu Kontaktowego ENFAST w KGP i zespołów poszukiwawczych z Wiesbaden i Bremy” – informuje KGP.

Policjanci odnaleźli poszukiwanego w wynajmowanym domu, w jednej z miejscowości na terenie powiatu pruszkowskiego. W jego zatrzymaniu brali udział policyjni antyterroryści.

http://policja.pl/pol/aktualnosci/158344,Grozny-zabojca-miedzynarodowy-wpadl-pod-Warszawa.html

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!