Wiadomości

Czerska spieszy z poparciem dla antypolskich działań burmistrza Jersey City

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Na nich zawsze każdy wróg Polski może liczy. Każdy, kto na Polskę pluje, kto Polaków krzywdzi, może liczyć na ich zrozumienie i poparcie. Nie ma przy tym znaczenie, o co konkretnie bój się toczy – „Gazeta Wyborcza” i gazeta.pl muszą zająć jednoznacznie wrogą wobec Polski i Polaków postawę.

W reakcji na powszechne oburzenie Polaków na wieść, iż Pomnik Katyński w Jersey City, red. Bartosz Wieliński drwił wczoraj na łamach „Gazety Wyborczej”, że oto „burmistrz Jersey City stał się większym wrogiem Polski niż Władimir Putin”.

„Wiceszef naszego MSZ nazwał burmistrza ignorantem, a marszałek Senatu za zniesławienie zagroził mu procesem. Dzięki temu nie trzeba rozliczać dyplomacji z jej niskiej skuteczności” – kpił Wileński.

„Polska, izolując się w Europie, wchodząc w konflikt z Izraelem i USA, słabnie. Krzyki o antypolonizmie na nikim nie zrobią wrażenia” – perorował dalej.

Dziś wybrzmiał kolejny głos z tego epicentrum antypolskiego szowinizmu.

„Sorry, ale miejsce pomnika katyńskiego jest w Warszawie, Katyniu albo w Moskwie. A nie w najważniejszym miejscu na niedzielny spacer z dziećmi w New Jersey” – wymądrza się red. Mariusz Zawadzki na łamach portalu gazeta.pl, który pyta, „dlaczego oni nie zrobią tu parku”.

„Absurdalny posąg wykrzywionego w agonii żołnierza z wbitym w plecy przeszywającym serce bagnetem. Bardzo, chyba nawet za bardzo naturalistyczny. Ponury wykwit polskiej martyrologii, który nijak do tego miejsca nie pasuje, a jedynie szantażuje emocjonalnie i wizualnie tubylców, dla których zbrodnia katyńska jest tak odległa jak księżyc czy gwiazdy” – ciągnie swój wywód Zawadzki.

Czy wyobrażanie sobie, jaka jazda byłaby w GW i gazeta.pl, gdyby ktoś o pomniku holokaustu pisał jako o wykwicie żydowskiej martyrologii, która nijak nie pasuje do takiego czy innego miejsca? Czy wyobrażacie sobie te spazmy oburzenia, gdyby ktoś o pomniku holokaustu, że „szantażuje emocjonalnie i wizualnie tubylców”?

/wk/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!