Wiadomości

Policjanci zaatakowani przez Ukraińców i Gruzinów w Zgierzu, padły strzały

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Dramatycznie zakończyła się interwencja nieumundurowanych policjantów na ul. Rembowskiego. W stronę funkcjonariuszy poleciały kamienie. Konieczne było użycie broni. Napastnicy odnieśli rany. Do szpitala trafił również jeden z policjantów – pisze Dziennik Łódzki.

O zdarzeniu poinformował rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Łodzi Krzysztof Kopania, która prowadzi dochodzenie w tej sprawie.

– Kilku prokuratorów pracuje na miejscu zdarzenia, do którego doszło minionej nocy ok. godz. 2 na terenie Zgierza. Po ataku na dwóch policjantów zatrzymana została grupa 13 cudzoziemców – powiedział.

Z dotychczasowych ustaleń wynika, że wykonujący czynności służbowe policjanci podjęli próbę wylegitymowania grupy mężczyzn. Ci odmówili i zareagowali agresją. Niebawem w pobliżu pojawili się kolejni mężczyźni i włączyli się w przebieg zdarzenia.

Zaatakowani funkcjonariusze użyli broni służbowej. Trzech mężczyzn ma rany postrzałowe nóg. Życiu żadnego z nich nie zagraża niebezpieczeństwo. Zatrzymano 13 napastników, obywateli Gruzji i Ukrainy. Jeden z policjantów doznał obrażeń głowy.

/TVP Info, Dziennik Łódzki/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!