Wiadomości

Policjanci z Opola rozbili grupę podejrzaną o kradzieże luksusowych samochodów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Policjanci z Opola, dzięki własnym ustaleniom operacyjnym i przeprowadzonym działaniom, zatrzymali grupę mężczyzn podejrzanych o kradzieże z włamaniem do samochodów. Działając ,,na walizkę” mieli oni kraść luksusowe auta i sprzedawać je na części. W wytypowanej ,,dziupli” policjanci znaleźli dwa mercedesy warte blisko 200 tysięcy zł. Zatrzymani to mieszkańcy województwa dolnośląskiego. Najstarszy z nich – 30-latek, decyzją sądu trafił już do aresztu na 3 miesiące. Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat więzienia.

Pierwsze zgłoszenie dotyczące kradzieży luksusowego mercedesa do komendy miejskiej wpłynęło we wrześniu ubiegłego roku. Auto warte ponad 100 tysięcy złotych zostało skradzione sprzed posesji w mieście. Sprawą zajęli się kryminalni zajmujący się zwalczaniem przestępczości samochodowej. Podjęte ustalenia w drodze pracy operacyjnej doprowadziły funkcjonariuszy na teren powiatu ząbkowickiego, gdzie miała znajdować się „dziupla” samochodowa.

Policjanci zaplanowali obserwację i zatrzymania. W trakcie czynności, pracę kryminalnych i śledczych, wspierali funkcjonariusze z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Opolu. To Oni zatrzymali trzech mężczyzn podejrzewanych o to przestępstwo. Do zatrzymania doszło w stodole przerobionej na warsztat samochodowy. Podejrzewani byli kompletnie zaskoczeni. W chwili zatrzymania zajęci byli demontażem skradzionego dwa dni wcześniej mercedesa. Dodatkowo podczas przeszukania policjanci odnaleźli elementy nadwozia, części oraz podzespoły z innych pojazdów. Starszy z mężczyzn posiadał przy sobie marihuanę.

Trzej mieszkańcy powiatu ząbkowickiego w wieku 30, 28 i 24-lata zostali przewiezieni do policyjnego aresztu w Opolu. Następnego dnia śledczy z komendy miejskiej przedstawili im zarzuty kradzieży z włamaniem dwóch pojazdów. Decyzją sądu najstarszy z mężczyzn trafił do aresztu na 3 miesiące. Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat więzienia. Śledczy zaznaczają, że sprawa jest rozwojowa i nie wykluczają kolejnych zarzutów.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!