Wiadomości

Policjanci udaremnili próbę oszustwa metodą “na wnuczka”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Mieszkanka powiatu sochaczewskiego uwierzyła, że jej córka spowodowała wypadek i wydała kilkadziesiąt tysięcy złotych, które miały gwarantować uniknięcie odpowiedzialności karnej. Dzięki współpracy z policjantami Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach i Komendy Powiatowej Policji w Rawie Mazowieckiej, sochaczewscy funkcjonariusze zatrzymali 21-letnią kobietę, która odebrała pieniądze od seniorki. Podejrzana usłyszała już zarzut oszustwa. Za popełnione przestępstwo grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Do mieszkanki powiatu sochaczewskiego zadzwonił mężczyzna z informacją, że jej córka brała udział w wypadku drogowym. Wyjaśnił, że potrzebne są pieniądze, aby mogła uniknąć odpowiedzialności karnej. Seniorka usłyszała przez telefon płacz kobiety i była przekonana, że to jej córka. Rodzina działająca pod presją czasu uwierzyła w historię oszusta. Mężczyzna dopytywał o innych członków rodziny. Gdy dowiedział się, że są obecni w domu, polecił im pilny przyjazd do Warszawy, żeby odebrać członka rodziny. Był to celowy zabieg, by seniorka została w domu sama, a przekazanie pieniędzy przebiegło bez problemów.

Dzięki współpracy sochaczewskich policjantów z funkcjonariuszami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach i Komendy Powiatowej Policji w Rawie Mazowieckiej, udało się zatrzymać 21-latkę, która chwilę wcześniej odebrała od seniorki kilkadziesiąt tysięcy złotych. Mundurowi odzyskali całość przekazanej kwoty. Podejrzana trafiła do policyjnego aresztu.

W Komendzie Powiatowej Policji w Sochaczewie przedstawiono jej zarzut oszustwa. Przestępstwo jest zagrożone karą do 8 lat pozbawienia wolności. Policjanci cały czas pracują nad zatrzymaniem kolejnych osób zaangażowanych w przestępczy proceder.

/slaska.policja.gov.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!