Wiadomości

Policjanci przyłapani na kradzieży. Jest śledztwo w tej sprawie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jest śledztwo w sprawie policjantów ze Sławkowa, w woj. śląskim, którzy zabrali dwa worki koksu z terenu przy stacji kolejowej Dąbrowa Górnicza Towarowa – dowiedział się reporter RMF FM Krzysztof Zasada. Taką decyzję w sprawie policjantów zatrzymanych przedwczoraj w nocy podjęła Prokuratura Rejonowa w Dąbrowie Górniczej.

Postępowanie wszczęto w związku z podejrzeniem kradzieży koksu, której mieli dokonać zatrzymani funkcjonariusze. Teraz gromadzone są dowody w tej sprawie. Przełożeni policjantów podjęli już decyzję o zawieszeniu ich aż na pół roku, dodatkowo zapadła decyzja o wszczęciu postępowania dyscyplinarnego.

Prokuratura zleciła czynności Biuru Spraw Wewnętrznych Policji. Chodzi o przesłuchanie świadków i ustalenie wartości worków, co wpłynie na kwalifikację prawną postępku funkcjonariuszy. Prokuratura w Dąbrowie Górniczej chce się wyłączyć z tego postępowania ze względu na współpracę z lokalną policją. Wniosek w tej sprawie trafił do Prokuratury Okręgowej w Sosnowcu.

Policjantów zarejestrowała fotopułapka, zainstalowana koło torów w miejscu, gdzie wcześniej dochodziło już do kradzieży. Umundurowani policjanci zabrali dwa worki z koksem do nieoznakowanego służbowego pojazdu. Zatrzymał ich patrol Straży Ochrony Kolei, który wezwał na miejsce funkcjonariuszy z komendy powiatowej w Będzinie.

/rmf2.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!