Wiadomości

Lech Wałęsa wycofał „swoje sympatyzowanie” z Platformą Obywatelską. Teraz ujawnił, kogo poprze w wyborach

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Lech Wałęsa wycofał kilka dni temu „swoje sympatyzowanie” z Platformą Obywatelską. Teraz były prezydent oznajmił, że wszystko wskazuje na to, iż poprze w wyborach partię Szymona Hołowni, „bo nie będzie miał wyboru”.

W piątek Sejm przyjął nowelizację ustawy o Sądzie Najwyższym, związaną z wypełnieniem stawionych przez Komisje Europejska warunków wypłaty środków na Krajowy Plan Odbudowy. Za ustawą było 203 posłów, 52 było przeciw, 189 osób wstrzymało się od głosu – w tym 122 posłów Koalicji Obywatelskiej.

„W związku z dzisiejszym głosowaniem posłów Platformy Obywatelskiej otwierającej drogę PiS-owi do środków unijnych, mimo łamania konstytucji i zasad demokracji, postanowiłem wycofać swoje sympatyzowanie z PO” – oznajmił TW “Bolek” na facebooku.

W rozmowie z „Rzeczpospolitą” były prezydent był pytany, „dlaczego powiedział, że nie zagłosuje na PO”. – Nie powiedziałem, że nie zagłosuję. To jest problem: czy można sprzedać prawo, konstytucję, zasady – za jakąś cenę. To jest wielki dylemat. Ja nie raz byłem w takiej sytuacji, że opłaciłoby mi się sprzedać się. A ja się nie sprzedałem nigdy – powiedział.

Na pytanie, czy to oznacza, że Donald Tusk sprzedał się, Wałęsa odpowiedział: „Nie wiem jeszcze jakie jego jest zdanie. On od początku mówił, że dla interesu jest gotów nie zauważyć łamania prawa przez PiS. Tutaj różnimy się – ja bym się za żadną cenę nie sprzedał”. Dodał, że ze względu na to, że przeciw nowelizacji była Polska 2050 Szymona Hołowni poprze to ugrupowanie w wyborach Wałęsa oznajmił, że „wszystko wskazuje na to, że nie będę miał wyboru. Ja inaczej nie mogę w sumieniu swym postąpić”.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!