Wiadomości

Policja zlikwidowała nielegalną wytwórnię papierosów, zatrzymano dwóch Ukraińców oraz Polkę

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Policjanci wydziału do walki z przestępczością narkotykową Komendy Stołecznej Policji rozbili grupę przestępczą zajmującą się produkcją wyrobów tytoniowych. Do sprawy zostały zatrzymane trzy osoby, którym zostały przedstawione zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, trudniącej się wytwarzaniem wyrobów akcyzowych oraz przechowywania papierosów i krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Podczas działań funkcjonariusze zabezpieczyli prawie 145 tysięcy sztuk papierosów i ponad 340 kilogramów krajanki tytoniowej. Wartość uszczuplenia Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku wyniosła ponad 500 tysięcy złotych.

Policjanci zajmujący się w Komendzie Stołecznej Policji zwalczaniem przestępczości narkotykowej rozpracowywali grupę przestępczą, której członkowie mieli trudnić się produkcją wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy. W trakcie prowadzonych działań funkcjonariusze w miejscowości Jadwisin w powiecie legionowskim w piwnicy wynajmowanego budynku znaleźli linię produkcyjną do produkcji papierosów – betoniarkę do mieszania tytoniu, urządzenie służące do napełniania gilz, maszyny do pakowania i oklejania pudełek papierosów oraz kartony do pakowania. Policjanci znaleźli i zabezpieczyli też blisko 145 tysięcy sztuk papierosów  różnych marek oraz ponad 340 kilogramów krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy skarbowej.

Na miejscu stołeczni policjanci wspólnie z funkcjonariuszami SPAP zatrzymali  trzy osoby: 34-letnią Polkę oraz 21 i 28-letnich mężczyzn – obywateli Ukrainy. Zatrzymani mężczyźni zostali doprowadzeni do legionowskiej komendy, a po przeprowadzonych czynnościach przez śledczych z wydziału do walki z przestępczości gospodarczą i korupcją przekazani do prokuratury. Tam podejrzanym zostały przedstawione zarzuty  udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, trudniącej się nielegalną produkcją i przechowywania wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Kwota uszczuplenia Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconych podatków wniosła ponad 500 tysięcy złotych. Jak ustalili śledczy, z popełnienia przestępstwa podejrzani uczynili sobie stałe źródło dochodów.

Sąd na wniosek prokuratury zastosował wobec całej trójki  areszt tymczasowy na trzy miesiące. Funkcjonariusze zajmujący się sprawą nie wykluczają dalszych zatrzymań.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!