Wiadomości

Policja zatrzymała sześciu mężczyzn po strzelaninie w centrum Radomska

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak informuje Polsat News, policja zatrzymała sześciu mężczyzn po strzelaninie w centrum Radomska. Dwóch z nich ma rany postrzałowe, a jeden został pobity. Wszyscy zatrzymani byli już znani policji. Znaleziono przy nich niebezpieczne narzędzia – m.in. pałki i kije baseballowe. Śledczy odnaleźli także broń palną.

– Zatrzymani to mieszkańcy Radomska w wieku od 20 do 42 lat znani z wcześniejszych konfliktów z prawem – ujawniła policja. – Najogólniej można powiedzieć, że były to przestępstwa przeciwko mieniu i zdrowiu – powiedziała Polsat News nadkomisarz Aneta Wlazłowska z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

– Z dotychczasowych ustaleń wynika, że wieczorem grupa kilku mężczyzn podjechała samochodem w rejon ulicy Przedborskiej w Radomsku, gdzie doszło do bójki pomiędzy nimi a dwójką innych mężczyzn – poinformowała mł. insp. Joanna Kącka rzecznik prasowa komendanta wojewódzkiego policji w Łodzi.

W pewnym momencie padły strzały z broni palnej. Dwóch mężczyzn zostało postrzelonych, a trzeciego sprawcy pobili nieustalonym narzędziem.

– Jeden z nich jeszcze przebywa w szpitalu – powiedziała Polsat News rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Radomsku. – Dwaj pozostali zostali opatrzeni i zwolnieni i następnie zatrzymani – dodała policjantka.

Mężczyznom grozi do 8 lat więzienia
Zdaniem rzeczniczki Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi wszyscy uczestnicy zajścia zostali ustaleni w efekcie prowadzonych przez całą noc w soboty na niedzielę intensywnych działań z udziałem policjantów z Radomska i śledczych z komendy wojewódzkiej policji w Łodzi. Policyjni technicy m.in. przeszukiwali teren w poszukiwaniu pocisków i łusek z broni.

/Polsat News/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!