Wiadomości

Policja zatrzymała poszukiwanego Marka Falentę

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Policja zatrzymała poszukiwanego Marka Falentę – poinformował na Twitterze minister spraw wewnętrznych Joachim Brudziński. Jak ustalił portal tvp.info, funkcjonariusze zatrzymali przedsiębiorcę w Walencji w Hiszpanii. Rano policja potwierdziła, że za skazanym w związku z tzw. aferą podsłuchową Falentą wydano Europejski Nakaz Aresztowania.

Komenda Stołeczna Policji informowała wcześniej, że Marek Falenta jest poszukiwany w związku z nakazem doprowadzenia do aresztu śledczego, który trafił do jednego ze stołecznych komisariatów 6 lutego 2019 r. Falenta miał stawić się w zakładzie karnym w celu odbycia kary 1 lutego, ale nie zrobił tego. Od tamtego momentu się ukrywał.

W marcu Sąd Okręgowy w Warszawie wydał postanowienie o wydaniu za nim listu gończego. O tym, że Marek Falenta ma odbyć zasądzoną mu karę 2,5 roku więzienia, zdecydował 31 stycznia Sąd Apelacyjny w Warszawie. Sąd odrzucił tym samym zażalenia obrońców, którzy ubiegali się o odroczenie wykonania kary m.in. ze względu na stan zdrowia skazanego.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!