Wiadomości

Policja w Rzeszowie przeciwko uczestnikom legalnej demonstracji przeciwników promocji LGBT

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W Rzeszowie odbył się dziś drugi marsz równości gromadzący zwolenników promocji LGBT. Na Placu Wolności zorganizowano kontrmanifestację. I choć demonstracja przeciwników promocji LGBT była legalna, policja zablokowała jej możliwość przemarszu i mimo, iż marsz równości zdążył już prejść ul. Piłsudskiego, policja wciąż blokowała uczestników tej legalnej manifestacji.

Na Placu Wolności policja zablokowała uczestników legalnego zgromadzenia, które miało charakter kontrmanifestacji do marszu równości, który przeszedł kilkanaście minut wcześniej ulicami Rzeszowa.

Policja otoczyła uczestników manifestacji, nie wypuszczając osób zgromadzonych na Placu Wolności. Wśród uczestników znajdowały się kobiety i dzieci. Z informacji, jakie otrzymał portal dziejesienapodkarpaciu.pl, wynika, iż policja użyła środków przymusu bezpośredniego. Na miejscu pojawiła się karetka.

Rok temu miała miejsce podobna sytuacja, wówczas policja użyła wobec legalnej manifestacji środków przymusu bezpośredniego. Kilka osób zostało zranionych.

/dziejesienapodkarpaciu.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!