Wiadomości

Policja w Hamburgu udaremniła zamach terrorystyczny

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Hamburska policja udaremniła zamach, który planował przeprowadzić 20-letni Niemiec marokańskiego pochodzenia. U Abdurrahama C. śledczy znaleźli chemikalia służące do produkcji bomby, wcześniej próbował on kupić w Darknecie broń i granaty ręczne.

Na piątkowej konferencji prasowej polityk SPD Andy Grote stwierdził, że zgromadzony przez C. arsenał, mógł posłużyć do skonstruowania bomby, która „doprowadziłaby do wielkich szkód”. Ostatnia akcja niemieckich służb była przeprowadzona na bardzo szeroką skalę. Ponad 130 policjantów przeszukało 16 mieszkań, zabezpieczając telefony komórkowe i inne nośniki danych.

Jak informuje „Spiegel”, C. był znany niemieckim organom ścigania jako osoba mająca kontakt z radykalnymi islamistami. Według ustaleń śledczych C. w wieku 15 lat przeprowadził się z Niemiec do Maroka, a niedawno wrócił do Hamburga, gdzie planował rozpocząć naukę na jednym z uniwersytetów.

Według wykładowcy uczelni w Wismarze, gdzie C. odbywał kurs przygotowawczy do egzaminów, sprawiał on wrażenie „zamkniętego w sobie samotnika, który nie utrzymywał kontaktu z kobietami i wielokrotnie odwiedzał meczet w dzielnicy Harburg, znany jako miejsce spotkań radyjalnych islamistów”.

/TVP.Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!