Europa Wiadomości

Policja w Berlinie przejęła 77 nieruchomości należących do arabskiego gangu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak podaje portal rmf24.plerlińska policja i prokuratura zajęła 77 nieruchomości należących do arabskiego klanu R. Istnieje bowiem podejrzenie, że zostały kupione za pieniądze pochodzące z przestępstw. Ma to wyjaśnić wszczęte dochodzenie.

Wartość zajętych w Berlinie 77 nieruchomości należących do rodziny pochodzenia libańskiego szacowana jest na 10 mln euro – pisze Spiegel”. Kamienice i parcele miały być kupowane za pieniędze pochodzących z przestępczości.

Klan R. jest znany policji nie tylko z Berlina, ale całych Niemiec. Jego członkowie zajmują się handlem narkotykami, sutenerstwem i wymuszaniem.

To członkowie tej rodziny napadli w październiku 2014 roku na bank i zrabowali ok. 10 mln euro. Zostali zatrzymani i skazani na więzienie. Jednak skradzionych milionów nigdy nie odzyskano.

To także pochodzący z tego klanu trzej mężczyźni są odpowiedzialni za spektakularną kradzież ważącej 100 kg złotej monety “Big Maple Leaf” z Bodemuseum w marcu 2017 roku. Wartej ok. 3,7 mln euro monety także nie odnaleziono.

Okolicznościową monetę “Big Maple Leaf” przedstawiającą brytyjską królową Elżbietę II wybiła w 2007 roku Kanadyjska Mennica Królewska w zaledwie pięciu egzemplarzach. Prywatny właściciel wypożyczył ją berlińskiemu muzeum jako depozyt.

Nie wiadomo, co stało się z cenną monetą. Policja przypuszcza, że złodzieje mogli ją przetopić na sztabki złota.

I co Wy na to? Czekamy an wasze komentarze.

Źródło: rmf24.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!