Polska Wiadomości

Policja udaremniła próbę prowokacji środowisk LGBT chcących zakłócić patriotyczny pochód

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak podaje portal pch24.pl co najmniej 100 tys. osób świętowało Święto Niepodległości uczestnicząc w Warszawie w kolejnej edycji Marszu Niepodległości. Niestety nie obyło się bez prowokacji m.in. ze strony osób sympatyzujących z ruchem LGBT, jednak policja dba, by nie dochodziło do eskalacji konfliktów.

Kilka minut przed tym jak na rondzie Dmowskiego rozpoczął się Marsz Niepodległości, w okolice tego miejsca przedarła się grupka znanych ze wszystkich antyrządowych manifestacji osób, które trzymały w rękach flagi ruchu LGBT. Dzięki szybkiej reakcji służb porządkowych ludzie ci zostali otoczeni przez policję Jak informuje policja, ludzie ci szybko zostali otoczeni i wyprowadzeni z dala od miejsca startu Marszu Niepodległości.

óry przechodzi trasa Marszu Niepodległości, nieznani sprawcy pomazali torowisko tramwajowe barwami ruchu LGBT. „Malunek zmyły służby oczyszczania miasta”, przekazał serwis Nowa Warszawa.

Marsz Niepodległości rozpoczął się po godzinie 13:00 na rondzie Romana Dmowskiego w Warszawie. Uczestnicy zgromadzenia ruszą Alejami Jerozolimskimi w kierunku ronda de Gaulle’a, a następnie przejdą przez Most Księcia Józefa Poniatowskiego.

Źródło: pch24.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!