Wiadomości

Policja rozważa podjęcie kroków prawnych wobec osób rozpowszechniających dane personalne policjantów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Na różnego rodzaju profilach społecznościowych pojawiły się zdjęcia i nazwiska policjantów, którzy mieli rzekomo uczestniczyć w czynnościach w trakcie nielegalnego zgromadzenia strajku kobiet – powiedział rzecznik Komendy Głównej Policji insp. Mariusz Ciarka, dodając, że kierownictwo policji rozważa podjęcie kroków prawnych w tej sprawie i na pewno nie pozostawi policjantów samych sobie, mogą oni liczyć na każdą możliwą pomoc.

Nie chodzi tylko o sprawę Jaonny Scheuring-Wielgus, o której pisaliśmy. Wśród osób publikujących personalia jest m.in. dziennikarz Kuba Wątły (obecnie prowadzący audycję w Halo.Radiu). W nagonkę włączył się także na swoim fanpage’u specjalista ds. wizerunku i marketingu politycznego, oskarżony o posiadanie w celu rozpowszechniania pornografii z udziałem dzieci – Piotr Tymochowicz.

– Kierownictwo polskiej policji na pewno nie pozostawi policjantów samych sobie i zapewni im pełne wsparcie prawne, a także jak będzie trzeba zapewni i ochronę ich rodzin – zapewnił inspektor Mariusz Ciarka.

Czytaj też:

Feministki i lewacy zaszczuwają rodzinę policjanta, za wszystkim stoi Joanna Scheuring-Wielgus

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!