Wiadomości

Policja rozbiła gang Algierczyka, który fałszował karty kredytowe

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Hiszpańska policja poinformowała w sobotę, że rozbiła gang wyspecjalizowany w fałszowaniu kart kredytowych, kierowany przez obywatela Algierii, który wcześniej był więziony za pomoc w sfinansowaniu ataków terrorystycznych z 11 września 2001 roku w USA.

Dziewiętnaście osób zostało aresztowanych w Madrycie. Grupa podrabiała karty kredytowe po zebraniu w ukrytej sieci darknet danych użytkownika, takich jak kod PIN, poprzez przeniesienie ich na inne karty – podała w komunikacie hiszpańska policja.

Fałszerze mogli wypłacać gotówkę z bankomatów lub dokonywać zakupów w sklepach – dodało to samo źródło, cytowane przez agencję AFP.

Szef gangu, 49-letni Algierczyk, którego tożsamość nie została ujawniona, uciekł się do tego samego procederu, żeby pomóc sfinansować ataki terrorystyczne z 11 września 2001 r. w USA, które kosztowały życie prawie 3 tys. osób.

Rzeczniczka hiszpańskiej policji powiedziała, że mężczyzna został osądzony i skazany w Hiszpanii, ale nie ujawniła, jak długo był za kratkami, zanim został zwolniony. Zastrzegła jednak, że tym razem działał dla własnej korzyści.

Zbiorowy proces osób podejrzanych o udział w zamachach z 11 września odbył się w Hiszpanii w 2005 roku. 18 z 24 osób, oskarżonych o przynależność do organizacji terrorystycznej Al-Kaida, zostało uwięzionych – podaje AFP. Nie wiadomo, czy algierski przywódca gangu był wówczas wśród skazanych, czy też był sądzony osobno.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!