Wiadomości

Policja podsumowała owsiakowy „Pol’and’Rock” Festival

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Odnotowano 54 przestępstwa i zatrzymano 57 osób (głównie za posiadanie środków odurzających i naruszenie zakazu lotów). W omawianych dniach, w rejonie objętym działaniami doszło do jednego wypadku drogowego (potrącenie pieszej) – poinformowała na stronie internetowej Zachodniopomorska Policja.

“W trakcie trwającej 6 dni operacji nasi funkcjonariusze 24 godziny na dobę dbali o bezpieczeństwo w rejonie festiwalu oraz w najbliższej okolicy. W tym okresie odnotowaliśmy 54 przestępstwa i zatrzymaliśmy 57 osób (głównie za posiadanie środków odurzających i naruszenie zakazu lotów). W omawianych dniach, w rejonie objętym działaniami doszło do jednego wypadku drogowego (potrącenie pieszej)” – przekazała w zamieszczonym w internecie komunikacie policja.

Jak poinformowano, zachodniopomorscy policjanci, wspierani byli przez funkcjonariuszy z innych województw, w tym z oddziałów prewencji z Radomia, Płocka, Poznania, Krakowa, Bydgoszczy, Gorzowa Wlkp., i Łodzi, a także policjanci ruchu drogowego z Bydgoszczy, Gorzowa Wielkopolskiego, Poznania, Łodzi, Wrocławia. Pomagali im policjanci wraz z końmi z Komendy Stołecznej Policji, KWP w Katowicach, Łodzi i Poznania, kryminalni oraz pododdziały kontrterrorystyczne z innych województw, na czele z Centralnym Pododdziałem Kontrterrorystycznym Policji „BOA”.

“Kluczowe były dni poprzedzające festiwal i dzień po jego zakończeniu, kiedy natężenie ruchu było największe. Kontrole trzeźwości pozwoliły na uniemożliwienie dalszej jazdy i stwarzania zagrożenia innym na drodze dwóm kierującym w stanie nietrzeźwości” – przekazano.

/Policja Dolnośląska/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!