Wiadomości

Policja opublikowała zdjęcia sprawców obrzucenia jajkami pomnika Jana Pawła II

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Policja w Pile opublikowała zdjęcia mężczyzn, którzy dziesięć dni temu obrzucili jajami pomnik papieża Jana Pawła II. – Tuż po zdarzeniu monitoring uwiecznił dobrze widoczne twarze mężczyzn – mówi portalowi tvp.info podkom. Żaneta Kowalska z KPP w Pile. Policjantka przypomina, że za obrazę uczuć religijnych grozi do dwóch lat więzienia.

Pomnik św. Jana Pawła II, który stoi przy placu Zwycięstwa w Pile, został obrzucony kurzymi jajami chwilę po godzinie 1 w nocy z 12 na 13 października. Zaalarmowano wówczas starostę pilskiego Eligiusza Komarowskiego, który zawiadomił policję.

Funkcjonariusze dotarli do zapisów z kamer monitoringu i odkryli, że sprawców było dwóch. Ich wyraźny wizerunek uwieczniły kamery chwilę po zajściu. – I właśnie te zdjęcia przekazujemy dalej prosząc o kontakt wszystkich, którzy rozpoznają mężczyzn lub mają jakakolwiek wiedzę na temat tego przestępstwa – mówi portalowi tvp.info podkom. Żaneta Kowalska z KPP w Pile.

Rzeczniczka wyjaśnia, że za obrazę uczuć religijnych grozi do dwóch lat za kratami.

Na informację na ten temat czekają policjanci z komendy w Pile przy ulicy Bydgoskiej 115 pod numerem dyżurnego: 67 353 15 60, 997, naczelnika wydziału kryminalnego: 519 064 652 lub oficera prasowego: 609 139 577.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!