Wiadomości

Policja opublikowała nagranie z podpalenia punktu szczepień w Zamościu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Policja opublikowała nagranie z podpalenia punktu szczepień w Zamościu, w nocy z niedzieli na poniedziałek. Widać na nim zamaskowanego sprawcę przestępstwa. Policja prosi o kontakt wszystkich, którzy rozpoznają podpalacza lub posiadają informacje na temat tego zdarzenia. Za pomoc w jego złapaniu minister zdrowia wyznaczył nagrodę.

Zamaskowany mężczyzna – w czapce z daszkiem i maseczką na twarzy – podjechał pod punkt szczepień na rowerze. W ręku trzymał pojemnik prawdopodobnie z łatwopalną cieczą, następnie wybił szybę i wlał do wewnątrz kontenera zawartość pojemnika. Za pomocą zapalniczki wzniecił ogień.

Do podpalenia mobilnego punktu szczepień doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek w Zamościu. „Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że nieznany mężczyzna około godziny pierwszej w nocy przyjechał rowerem pod mobilny punkt szczepień mieszczący się na Rynku Solnym i podłożył tam ogień” – przekazała w komunikacie st. asp. Dorota Krukowska-Bubiło z Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

Jak dodała, po otrzymanym zgłoszeniu o pożarze punktu szczepień, policjanci z zamojskiej komendy w trakcie poszukiwań sprawcy podpalenia, zauważyli również ogień wydobywający się z budynku sanepidu przy ul. Peowiaków.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!