Wiadomości

Policja kupiła amunicję do strzelb gładkolufowych

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W ostatnim czasie Policja dość aktywnie uzupełnia swój „arsenał”. Niedawno pisaliśmy o postępowaniu na zakup prawie 700 tys. sztuk różnego typu amunicji, której łączna wartość to prawie 2 mln złotych. Z informacji, jaką przekazała KGP, ogłoszony w połowie roku przetarg na niemal 120 tys. sztuk amunicji do strzelb gładkolufowych, wygrała Pionkowska Fabryka Amunicji Myśliwskiej Fam-Pionki – informuje portal infosecurity24.pl.

Policja szukała dostawcy amunicji specjalnej do strzelb gładkolufowych kal. 12/70. Chodziło o zakup amunicji kal. 12 w trzech typach. KGP chciała zamówić naboje specjalne Typu 1 w ilości 29800 sztuk oraz Typu 20, 30 i 50, a każdego po 30 tys. sztuk.

W przypadku Typu 1 mowa jest o kulach gumowych o średnicy 17,4 mm i masie 4,5 g, przy ustalonym zasięgu niebezpiecznego rażenia na 20 m oraz białym kolorze łuski. Jeśli chodzi o Typ 20, pocisk składa się z walca gumowego, ubrzechwionego o średnicy 18,8 mm i masie 7,3 g z jednym wzniesieniem na główce pocisku gumowego. Zasięg niebezpiecznego rażenia ustalono na 20 m. Pociski Typu 30 powinny składać się z walca gumowego, ubrzechwionego o średnicy 18,8 mm i masie 7,3 g, ale w przeciwieństwie do Typu 20, z dwoma wzniesieniami na główce pocisku gumowego. Zasięg niebezpiecznego rażenia ustalono w tym przypadku na 30 m. Ostatni zamawiany rodzaj, a więc Typ 50 to pocisk składający się z walca gumowego, ubrzechwionego o średnicy 18,8 mm i masie już 10,3 g, z trzema wzniesieniami na główce pocisku gumowego. Zasięg niebezpiecznego rażenia ustalono w tym przypadku na 50 m. Typy 20, 30, 50 będą miały łuski o kolorze białym.

Więcej:
https://www.infosecurity24.pl/policja-kupila-amunicje-do-strzelb-gladkolufowych

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!