Wiadomości

„Policja gender” czuwa

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak donosi portal pch24.pl, powołując się na austriacki tabloid, „Kronen Zeitung”, lewicowo zaangażowani studenci z austriackiego Uniwersytetu w Salzburgu zorganizowali „genderową policję”. Tworzą raporty, w których opisują „wykroczenia przeciw gender” popełniane przez innych studentów.

 

Na salzburskiej uczelni publicznej miała zawiązać grupa „czerwonych” i „zielonych” studentów, która przygotowuje raporty o „wykroczeniach” przeciwko ideologii gender. „Krone” opisała raport grupy sporządzony na temat zachowania studentów zrzeszonych w jednej z ogólnoaustriackich organizacji studenckich (Österreichische Hochschülerinnen- und Hochschülerschaft, w skrócie ÖH). „Policjanci gender” opisują między innymi takie zachowania jak „przewracanie oczami”, „język nienacechowany tolerancją płciową” czy „seksistowskie komentarze”.

 

Raporty z poprawnej genderowo działalności studentów zrzeszonych w ÖH mają być sporządzane regularnie. Według „Krone” zachowanie lewicowych studentów przypomina metody stosowane przez komunistyczną Stasi. Jest to tym bardziej problematyczne, że ÖH uchodzi za kuźnię austriackich elit politycznych. Zdaniem tabloidu może to oznaczać, że studenci zabawiający się dziś w „policjantów gender” wkrótce wejdą do polityki.

 

/pch24.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!