Wiadomości

Policja chce kupić 10 armatek wodnych, ale przeznaczyła na ten cel za mało pieniędzy

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Komenda Główna Policji o tym, że planuje zakup 10 armatek wodnych informowała na początku roku. Wtedy też rozpisała odpowiedni przetarg. Jak się jednak okazuje, obie oferty jakie wpłynęły do Policji o prawie 8 mln złotych przekraczają zakładany budżet. Jak na razie nie wiemy, czy Policja znajdzie brakujące środki. Jeśli to się jednak nie uda, formacja będzie zmuszona unieważnić postępowanie – donosi portal infosecurity24.pl.

Pojazdy typu armatka wodna miały trafić na wyposażenie oddziałów/pododdziałów policyjnej prewencji. KGP chciała kupić osiem samochodów w ramach zamówienia podstawowego oraz ewentualnie kolejne dwa w ramach prawa opcji.

W trakcie postępowania do Policji wpłynęły dwie oferty pochodzące od firm zajmujących się zabudową specjalną pojazdów. Firma Szczęśniak Pojazdy Specjalne dostawę 10 pojazdów typu armatka wodna wyceniła na 39 887 000, 01 złotych brutto, a Wawrzaszek ISS za dostawy oczekuje 39 975 000,00 złotych brutto. Policja planowała przeznaczyć na zakup armatek wodnych nie więcej niż 32 mln złotych brutto, a więc obie propozycje przekraczają budżet o blisko 8 mln złotych.

/infosecurity24.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!