Wiadomości

Fatalne wyniki “Agory”, zwłaszcza w segmencie prasowym

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Kina Agory przynoszą coraz większe zyski, co pozwala pokryć straty prasy drukowanej, ale tylko częściowo. Bo choć popcorn sprzedaje się tam rewelacyjnie, to jednak nie na tyle, by zrekompensować katastrofalne wyniki w segmencie prasowym – donosi portal money.pl.

Portal zauważa, że już od siedmiu lat Agora zmaga się ze stratami. Pierwszy kwartał okazał się jednak dużo gorszy niż pięć poprzednich.

„Segmenty prasa i druk to wciąż kule u nogi grupy Agora, które od kilku lat ściągają jej wyniki poniżej zera. Tak było też w pierwszym kwartale 2019. Skonsolidowana strata Agory wyniosła 5 mln zł w porównaniu do 8,2 mln zł zysku rok temu, mimo wzrostu przychodów o 11 proc.” – czytamy w artykule zamieszczonym na money.pl.

Spółkę ratuje segment kinowy.

„Na wyniki segmentu filmowo-kinowego spółka nie może na pewno narzekać. I właściwie tylko na nie. Frekwencja w należących do Agory kinach Helios wzrosła o 19 proc., a przychody o 15,8 proc. […] Przychody kin z samej sprzedaży biletów wzrosły w pierwszym kwartale o 15,8 proc. rok do roku. Dużo lepiej sprzedawał się przysłowiowy pop-corn. Bary kinowe odnotowały aż 28,8-procentową dynamikę sprzedaży” – zauważaża autor artykułu.

/money.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!