Wiadomości

Polaków zapytano, czy chcą się zaszczepić przeciw COVID-19

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Najnowszy sondaż wskazuje, że aż 60 proc. badanych chce się zaszczepić przeciwko COVID-19. Co ciekawe, liczba przeciwników przyjmowania dawek na koronawirusa wynosi obecnie zaledwie 20 proc.

Według najnowszego IBRiS przeprowadzonego na zlecenie „Rzeczpospolitej” w dniach 9-10 zamierza się zaszczepić 60 proc. ankietowanych.

„Dla porównania według identycznego badania z początku lutego chęć zaszczepienia wyraziło ponad 64 proc. Z tym, że w obecnym badaniu występuje także wysoki odsetek osób, które już zostały zaszczepione – to 17,5 proc.” – czytamy.

Jak wynika z sondażu, wśród wyborców opozycji niemal co piąta osoba otrzymała już szczepionkę, podczas gdy wśród osób głosujących na Zjednoczoną Prawicę było to 9 proc.

„W obecnym badaniu ponad 20 proc. ankietowanych podkreśla, że szczepić się nie zamierza. Tyle samo osób powiedziało, że zdecydowanie nie zamierza się szczepić, jak i że raczej się nie zaszczepi. W poprzednim badaniu grupa sceptyków była wyższa o 2 pkt proc. Przy czym zmniejszyła się grupa tych umiarkowanych” – napisano.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!