Wiadomości

Polacy zdecydowanie przeciw przyjmowaniu uchodźców

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Polska nie powinna wypełniać unijnych ustaleń dotyczących przyjęcia 7 tysięcy uchodźców z Bliskiego Wchodu – uważa 65 proc. respondentów odpowiadających w badaniu KANTAR Millward Brown SA zrealizowanym na zlecenie “Faktów” TVN i TVN24. Przeciwnego zdania jest 28 procent badanych.

Pytanie zadano w taki sposób, aby w respondentach wywołać przekonanie, że przyjęcia uchodźców Polacy nawet nie odczują.

„Ostatnio dużo mówi się na temat przyjęcia przez Polskę uchodźców z obszarów objętych wojną na Bliskim Wschodzie. Według ustaleń między krajami Unii Europejskiej do Polski miałoby trafić łącznie 7000 osób, czyli średnio 3 osoby na 1 gminę. Jaka jest Pana(i) opinia na temat?” – tak bowiem brzmiało pytanie, na które odpowiadali respondenci w badaniu KANTAR Millward Brown SA dla “Faktów” TVN i TVN24.

Respondenci nie dali się jednak nabrać na tego rodzaju chwyty. Zdaniem większości odpowiadających osób „Polska nie powinna wypełniać tych ustaleń i przyjmować takiej liczby uchodźców”. Takiej odpowiedzi udzieliło 65 procent badanych.

Zdania, że „Polska powinna wypełnić te ustalenia i przyjąć taką liczbę uchodźców”, było zaledwie 28 procent respondentów.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!