Wiadomości

Polacy z Lidy złożyli przyrzeczenie, że będą czytać po polsku

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Około 400 uczniów rozpoczęło w tym roku szkolnym naukę języka polskiego w Szkole Społecznej przy Związku Polaków na Białorusi w Lidzie.

Klasy szkoły funkcjonują w strukturze szkółek, działających przy parafiach katolickich Lidy, a 1 października, z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2017/2018, z rodzicami uczęszczających do szkółek parafialnych dzieci spotkała się prezes Oddziału ZPB w Lidzie Irena Biernacka.

Polska działaczka omówiła z rodzicami uczniów szkółek parafialnych zasady, na jakich w rozpoczętym roku szkolnym ich pociechy będą uczęszczały na zajęcia z języka polskiego. Zaprezentowała też zatwierdzony przez Zarząd Oddziału ZPB w Lidzie plan polskich imprez kulturalnych i zachęciła do aktywnego udziału w nich.

Uczestnicy spotkań z prezes Oddziału ZPB w Lidzie omówili także sposoby urozmaicenia nauki języka polskiego w szkółkach parafialnych Lidy. Padła m. in. propozycja zapraszania do Lidy nauczycieli z Polski, którzy prowadziliby dla lidzkich dzieci zajęcia języka polskiego chociażby kilka razy w roku.

Wspólną inicjatywą rodziców, obecnych na spotkaniach z Ireną Biernacką, stało się przyrzeczenie, iż w rozpoczętym roku szkolnym po 20 minut dziennie każda rodzina poświęci wspólnemu czytaniu w języku polskim.

/Znadniemna.pl, zdjęcia Aleksego Gila/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!