Europa Wiadomości

Polacy wśród poszkodowanych w pożarze wieżowca w Londynie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Co najmniej dwanaście osób zginęło w wyniku pożaru wieżowca Grenfell Tower. Jak podają służby medyczne 74 rannych przewieziono do sześciu szpitali. Jest wielu zaginionych. Wśród poszkodowanych są również Polacy.

Do walki z pożarem skierowano ponad 250 strażaków. W operacji ratowniczej uczestniczy też ponad 100 osób – w tym ratownicy medyczni, lekarze specjaliści, lekarze z pogotowia lotniczego i dyspozytorzy w centrum zarządzania kryzysowego – a także 100 policjantów.

Londyńskie pogotowie ratunkowe poinformowało, że 64 osoby zostały przewiezione do sześciu szpitali na terenie Londynu; 20 osób jest w stanie krytycznym. Jak dodano, 10 kolejnych osób przyjechało do szpitali na własną rękę. Tym samym w szpitalach opatrywanych jest 74 rannych.

Polski konsul w Londynie udziela pomocy polskiej rodzinie poszkodowanej w pożarze Grenfelltower – poinformowało MSZ. W komunikacie czytamy, że konsul jest w kontakcie z ich najbliższymi.

Katarzyna Sobiecka z MSZ poinformowała, że ministerstwo na bieżąco weryfikuje doniesienia i zgłoszenia o innych obywatelach, którzy mogli ucierpieć w pożarze.

– Jesteśmy w stałym kontakcie z londyńską strażą pożarną i policją – poinformował szef MSZ Witold Waszczykowski. Dodał, że służby są w stanie podwyższonego alarmu, ponieważ w Londynie mieszka około 150 tys. Polaków. – Musimy być bardzo czujni i sprawdzać wszelkie informacje – dodał szef MSZ. Polska ambasada w Wielkiej Brytanii (+442030789621) uruchomiła infolinię (+44 7939594278), gdzie można uzyskać więcej informacji dotyczących pożaru.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!