Wiadomości

Polacy walczą z koronawirusem, wykazując wysoką świadomość powagi sytuacji

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Wiceminister spraw wewnętrznych Paweł Szefernaker poinformował, że w sobotę policja skontrowała około 5 tys. osób będących w kwarantannie i okazało się, że jedynie 17 osób się do niej nie dostosowało. W innych krajach Europy podejście do kwarantanny jest zupełnie inne. Polacy zdają dzisiaj egzamin z odpowiedzialności.

Ppłk Marek Pietrzak poinformował w komunikacie, że od północy z soboty na niedzielę tysiąc żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej wspólnie z żołnierzami wojsk operacyjnych oraz Żandarmerii Wojskowej wspiera Straż Graniczną w ochronie granicy.

„Terytorialsi są obecnie w 126 punktach kontrolnych wzdłuż wewnętrznej granicy Unii Europejskiej oraz uczestniczą we wspólnych patrolach ze strażnikami granicznymi na granicy zewnętrznej Unii” – podkreślił.

W nocy z soboty na niedziele żołnierze WOT wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej i policji zamykali drogi, którymi do tej pory odbywał się normalny ruch. Wykorzystane zostały m.in. bariery hesco. Po zamknięciu dróg żołnierze wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej i policjantami tworzyli posterunki kontrolne.

Ppłk Marek Pietrzak poinformował, że aktualnie żołnierze WOT wspólnie z funkcjonariuszami SG i policji pełnią służbę w punktach kontrolnych na granicy z Niemcami, Czechami, Słowacją i Litwą. Uczestniczą również we wspólnych patrolach z pogranicznikami na granicy z Rosją, Białorusią i Ukrainą.

Do działań wykorzystywane są samochody ciężarowe, osobowo–terenowe oraz quady. WOT udostępnia także namioty, maszty oświetleniowe i agregaty prądotwórcze.

/Radio Maryja, twitter/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!