Wiadomości

Ministerstwo Zdrowia: Zmarła czwarta osoba zarażona koronawirusem, liczba potwierdzonych przypadków zarażenia wzrosła do 177

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Mamy 21 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą 10 osób z woj. łódzkiego, 5 osób z woj. mazowieckiego, 3 osób z woj. dolnośląskiego, 1 osoby z woj. lubelskiego, 1 osoby z woj. wielkopolskiego, 1 osoby z woj. podkarpackiego. Pacjenci są w stanie stabilnym. Jednocześnie z przykrością informujemy, że w szpitalu w Łańcucie (woj. podkarpackie) zmarła czwarta osoba zakażona koronawirusem. To 67-letni mężczyzna, który od początku był w stanie ciężkim i miał choroby współistniejące. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 177/4 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) m- poinformowało Ministerstwo Zdrowia.

Około 15.00 poinformowano o sześciu nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Potwierdzone przypadki dotyczyły 3 osób z woj. mazowieckiego (Radom, Warszawa), 1 osoby z woj. małopolskiego (Kraków) i 2 osób z woj. śląskiego (Zawiercie). Dodano, że pacjenci są w stanie stabilnym.

Wcześniej poinformowano, iż w nocy przybyło 25 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Potwierdzone przypadki dotyczyły: 9 osób z woj. dolnośląskiego (Wrocław i Wałbrzych), 5 osób z woj. mazowieckiego (Warszawa), 3 osób z woj. wielkopolskiego (Kalisz i Poznań), 2 osób z woj. opolskiego (Opole), 2 osób z woj. śląskiego (Cieszyn, Tychy), 2 osób z podkarpackiego oraz 2 osób z woj. łódzkiego (Łódź). Tylko jedna osoba jest w stanie średnim, pozostali pacjenci są w stanie dobrym.

Czytaj też:

Ministerstwo Zdrowia: Liczba osób, u których potwierdzono zarażenie koronawirusem, wzrosła do 125

Polacy walczą z koronawirusem, wykazując wysoką świadomość powagi sytuacji

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!