Felietony

Polacy w USA w obronie prawdy i godności /fotoreportaż/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Już niebawem na drogi USA wyjedzie ciężarówka GERMAN DEATH CAMPS. Za inicjatywą stoją Polacy mieszkający za wielką wodą. Brawo za tę inicjatywę!

W związku ze zintensyfikowaną kampanią zniesławiającą Polskę i polski naród, która trwa od kilku dekad, a ostatnio przybrała na sile, Polacy mieszkający w USA postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i podjąć walkę o prawdę.

„Nigdy nie wolno dopuścić do tego, by Niemcy — architekci oraz sprawcy polskiego i żydowskiego Holokaustu byli myleni z ofiarami!” – podkreślają inicjatorzy tejże akcji.

„Przez kilkadziesiąt lat funkcjonowała precyzyjna i skoordynowana operacja, której celem było metodyczne niwelowanie i relatywizowanie ciążącej na Niemcach odpowiedzialności za zbrodnie podczas II wojny światowej. Jednocześnie akcja dezinformacyjna służyła temu, aby obarczać winą za zbrodnie i Holokaust inne narody, a zwłaszcza Polskę, której terytorium okupowane przez Niemców, było głównym obszarem eksterminacji Polaków, Żydów i ofiar wielu innych narodowości w niemieckich obozach śmierci” – dodają

„Nasza inicjatywa ma na celu propagowanie prawdy historycznej wśród społeczności Stanów Zjednoczonych. Jest to zarazem jeden z wielu projektów broniących dobrego imienia Polski i Polaków, który przyczyni się do utrwalania w świadomości odbiorców fundamentalnej prawdy, opartej na faktach — iż to Polacy byli ofiarą a katem Niemcy” – podkreślają.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!