Wiadomości

Polacy pamiętają o ofiarach ludobójstwa dokonanego przez OUN-UPA

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Już w najbliższą sobotę 25 lipca na terenie gminy Jedwabno (22 km od Szczytna) odbędzie się upamiętnienie ofiar ludobójstwa dokonanego na Polakach przez organizację OUN-UPA, które obecnie polska prokuratura utożsamia z całą społecznością ukraińską

Listy otwarte stowarzyszeń kresowych w związku ze skandalicznym postępowaniem polskiej prokuratury wobec ocalałych z ludobójstwa na Kresach

Uroczystości rozpoczną się Mszą Świętą odprawioną w kościele parafialnym w Jedwabnie pw. Świętego Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny o godzinie 11. Po Mszy odbędzie się na cmentarzu parafialno -komunalnym poświęcenie pomnika- krzyża pamięci poświęcony pomordowanym na polskich kresach. Uroczystości zakończy konferencja historyczna w Sali kinowej Gminnego Ośrodka Kultury w Jedwabnie przy ulicy 1 Maja 63. Głos zabiorą m.in. prof. dr hab. Czesław Partacz, profesor KUL dr hab. Włodzimierz Osadczy prezes Instytutu Pamięci i Dziedzictwa Kresowego.

Wśród patronów honorowych uroczystości pojawiły się dwoje świadków tych krwawych kart polskiej historii. Pani Janina Kalinowska z Zamościa i Pan Stanisław Srokowski. Duchowo połączy się z uczestnikami i udzieli pasterskiego błogosławieństwa biskup Marian Buczek -niezłomny krzewiciel prawdy historycznej.

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że wśród patronów medialnych znalazł się nasz portal. Zapraszamy wszystkich do upamiętnienia pomordowanych rodaków. Dla wszystkich, którzy nie będą w stanie dotrzeć przygotujemy fotorelacje w przyszłym tygodniu.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!