Wiadomości

Listy otwarte stowarzyszeń kresowych w związku ze skandalicznym postępowaniem polskiej prokuratury wobec ocalałych z ludobójstwa na Kresach

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W zeszłym tygodniu informowaliśmy Państwa o skandalicznych działaniach wymierzonych wobec Pana Antoniego Dąbrowskiego, cudownie ocalałego z ludobójstwa dokonanego przez UPA wobec cywilnej ludności, za jego rzekome negatywne wypowiedzi wobec całego narodu ukraińskiego.

Bulwersujące wydarzenie stało się okazją do konsolidacji licznych stowarzyszeń kresowych w obronie gnębionego przez polską prokuraturę świadka ludobójstwa. Dziś ukazały się listy otwarte adresowane do prezesa IPN dr Jarosława Szarka, premiera Mateusza Morawieckiego i ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry.

W swoich listach środowiska kresowe podkreśliły niebezpieczeństwo dla Polski, płynące z bezkrytycznego stanowiska przedstawicieli rządu polskiego wobec rosnącego neonazizmu na Ukrainie, co może być odbierane na Zachodzie jako popieranie tych nurtów w Polsce, a także brak wiedzy historycznej przedstawicieli prokuratury polskiej, którzy utożsamiają organizacje UPA-UON z całą z społecznością ukraińską.

Zachęcamy serdecznie do udostępnienia listów wśród znajomych, a z naszej strony zapewniamy o informowaniu na bieżąco o sytuacji w sprawie.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!