Wiadomości

Polacy mocno podzieleni co do ewentualnego obowiązku szczepień

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Tylko 1,5 proc. Polaków opowiada się za wprowadzeniem ogólnokrajowego lockodownu – wynika z najnowszego badania IBRiS przeprowadzonego na zlecenie “Rzeczpospolitej”.

43 proc. respondentów uważa, że rząd nie powinien zmieniać przepisów dotyczących obostrzeń, gdyż te “są wystarczające”, pod warunkiem, że będą przestrzegane. Z kolei 42,1 proc. badanych jest zdania, że lockdowny powinny być wprowadzane tylko regionalnie.

32,4 proc. ankietowanych jest za limitami osób w restauracjach, placówkach kulturalnych itd. 12,3 proc. pytanych uważa, że wszystkie szkoły powinny przejść na nauczanie zdalne. Tylko 1,5 proc. chce, aby rząd wprowadził lockdown w całym kraju. 5,6 proc. badanych nie ma zdania w tej kwestii.

Polaków zapytano również o kwestię obowiązkowych szczepień. Takie rozwiązanie popiera 38,4 proc. respondentów. A 35,2 proc. uważa, że powinny być one dobrowolne. 13 proc. chce, aby tylko przedstawiciele zawodów medycznych przyjęli obowiązkowo szczepionkę przeciw COVID-19. Z kolei 12,4 proc. badanych uważa, że szczepienie się nie ma sensu.

/Rzeczpospolita/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!