Wiadomości

Nowy sondaż poparcia dla partii politycznych: Hołownia mocno w górę

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę, wygrałoby je Prawo i Sprawiedliwość. Partia rządząca odnotowała jednak spadek notowań, podobnie jak Koalicja Obywatelska i niemal wszystkie pozostałe badane ugrupowania – wynika z sondaży United Surveys dla Wirtualnej Polski.

Oddanie głosu na Prawo i Sprawiedliwość deklaruje 32,6 proc. badanych. Portal wskazuje, że to spadek notowań partii Jarosława Kaczyńskiego o 4,5 pkt. proc. (podczas gdy w poprzedniej turze badań odnotowano wzrost z 25,4 do 37,1 proc.).

Druga w stawce Koalicja Obywatelska „od kilku tygodni znajduje się w dołku”. Także tym razem formacja Donalda Tuska traci poparcie (o 1,7 pkt. proc.) i może liczyć na 21,6 proc. głosów. Jedyną partią, która zyskuje, jest ruch Szymona Hołowni Polska 2050 z wynikiem 16,5 proc. (wzrost o 4,5 pkt. proc.).

Poza podium są kolejno: Lewica z poparciem 7,2 proc. (spadek o 0,8 pkt. proc.), Konfederacja – 5,9 proc. (minus 0,2 pkt. proc.) oraz Polskie Stronnictwo Ludowe – Koalicja Polska, która z wynikiem 4,6 proc. (minus 1,6 pkt. proc.) znajduje się pod progiem wyborczym.

/w.pl, TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!